Aktywny Kolagen Morski

Aktywny Kolagen Morski jest znany w kosmetologii od ponad 40 lat. Wiadomo, że jest to najskuteczniejsza substancja biologiczna będąca w stanie powstrzymać naturalny ubytek kolagenu i wynikające z niego starzenie się skóry.

Brand Story 1Brand Story 1

Ze względu na swoje bioaktywne właściwości jest on jednak dużym wyzwaniem dla kosmetologów tworzących receptury produktów kosmetycznych, jego przygotowanie jest niezwykle trudne a przechowywanie wymaga rygorystycznego przestrzegania stałej temperatury poniżej 25 stopni Celsjusza.

Dlatego w większości kosmetyków stosuje się suchą postać kolagenu, którą można łatwo przechowywać i transportować. Niestety jego oddziaływanie na skórę jest znacznie słabsze.

Brand Story 2Brand Story 2

Co wyróżnia PRAEL spośród innych produktów z kolagenem?

PRAEL to Aktywny Kolagen Morski w czystej postaci pochodzący z grupy najcenniejszych kolagenów zawierających najwyższą liczbę jednostek hydroksyproliny na milimetr sześcienny. Im ich więcej, tym skuteczniejszy, ale też kosztowniejszy kolagen. Najdroższe naturalne kolageny pozostają stabilne termicznie, bezzapachowe i bezbarwne. 

Skuteczność Aktywnego Kolagenu Morskiego wynika z wyjątkowej trójhelisowej budowy, najbardziej zbliżonej do kolagenu ludzkiego. Pod wpływem temperatury ciała ludzkiego i kontaktu z wodą łańcuchy Aktywnego Kolagenu Morskiego rozpadają się na krótkie oligopeptydy zawierające niezwykle cenne aminokwasy. Te unikalne aminokwasy są sygnałem do regeneracji własnych włókien kolagenowych skóry.

Brand Story 3Brand Story 3

Żeby zachować unikalne właściwości Aktywnego Kolagenu Morskiego konieczne jest przechowywanie serum PRAEL w temperaturze poniżej 25 stopni. Powyżej tej temperatury Aktywny Kolagen Morski denaturuje i traci swoje właściwości regeneracyjne.

Brand Story 4Brand Story 4

Dopracowanie technologii, dzięki której mogliśmy przygotować Aktywny Kolagen Morski w formie serum, zajęło ekspertom 4 lata. Termostabilność Aktywnego Kolagenu Morskiego zabezpieczono wyjątkową formułą opakowań. We współpracy z włoską fabryką produkującą dla najbardziej ekskluzywnych marek stworzyliśmy flakony, które są w stanie zachować bioaktywność kolagenu. Dla zachowania niskiej temperatury produktu wyprodukowaliśmy je ze specjalnego rodzaju szkła, które charakteryzuje się wyjątkową grubością oraz zerową transparentnością, dzięki czemu dostęp światła do naszego produktu jest całkowicie zablokowany.

Brand Story 5Brand Story 5

Dziś linia ekskluzywnych kosmetyków PRAEL składa się z 4 rodzajów serum odpowiednich dla różnych rodzajów skóry, kremu na dzień oraz na noc a także produktów oczyszczających i kremu z filtrami mineralnymi UV.

Brand Story 6Brand Story 6